اخبار

صادرات قزوین و هدف ۳۴۰ میلیون دلاری

قزوین توانست در 7 ماه نخست سال جاری 47 در صد از این هدف را محقق کند و 161 میلیون دلار کالا صادر کند.

رییس سازمان صمت استان قزوین در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه بیان کرد: در ۷ماهه نخست امسال ۳۲۸هزار تن کالا از استان قزوین به چند کشور صادر شده است.

افت ۳۶ درصدی صادرات قزوین در مقایسه با سال گذشته

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عزیزاله افضلی، رئیس سازمان صمت استان قزوین در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه اظهار کرد: در ٧ماهه امسال ۳۲۸هزار تن کالا از استان قزوین به ارزش ١۶١میلیون دلار به چند کشور صادر شده است که این میزان صادرات از لحاظ وزنی در مقایسه با مدت مشابه پارسال ٣۴درصد و از لحاظ ارزشی ٣۶درصد کاهش داشته است.

سبد کالایی صادراتی قزوین

به گفته افضلی، آهن آلات، شیرخشک، تخم مرغ، ظروف یکبار مصرف و ظرف شیشه‌ای عمده کالاهای صادراتی استان قزوین بوده است.

مقاصد صادراتی استان قزوین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، این کالاها به کشورهای عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان، ترکمنستان و عمان صادر شده است.

هدف صادرات قزوین در سال ۹۹

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: برای صادرات استان، ٣۴٠میلیون دلار هدف گذاری شده که تا کنون ۴٧درصد آن محقق شده است.

صادرات استان قزوین چه کسرس از صادرات کل کشور  است؟

بنا به گفته افضلی، رییس سازمان صمت قزوین، در واقع نیم درصد در حوزه وزنی و ٩درصد در حوزه ارزشی را میتوان سهم استان در صادرات کشور دانست.

واردات استان قزوین در سال ۹۹ نسبت به سال گذشته جه تغییری کرده؟

او در ادامه از واردات ۶۹هزار تن کالا به ارزش ۳۵۳میلیون دلار از ابتدای امسال تا پایان مهر خبر داد و گفت: این میزان واردات در مقایسه با مدت مشابه پارسال از لحاظ وزنی ۱۸درصد کاهش و از لحاظ ارزشی ۶درصد افزایش داشته است.
همچنین به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مواد اولیه برای تولید محصول و کمپرسور برودتی عمده کالاهای وارداتی از کشورهای چین، عمان و ازبکستان بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا