اخبار

لغو ممنوعیت صادرات کیوی اعلام شد

گرچه طبق تصمیم وزارت جهاد کشاورزی صادرات کیوی تا ۱۵ مهر ماه ممنوع اعلام شده بود، در نامه دیروز این وزارتخانه به وزارت صنعت، این ممنوعیت لغو شده است.

به گزارش بازار به نقل از اتاق ایران، معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب‌وکارهای کشاورزی وزارت جهاد در نامه‌ای به رئیس سازمان توسعه تجارت ایران لغو ممنوعیت صادرات کیوی را اعلام کرد.

دلیل ممنوعیت صادرات کیوی چیست؟

در این نامه اعلام شده که طبق نظر معاونت امور باغبانی به دلیل بیماری کرونا و شرایط حادث از جمله افت شدید قیمت این محصول، ممنوعیت صادرات کیوی از تاریخ این نامه (۹۹/۸/۷) صرفاً برای سال جاری رفع شود.

پیش‌ ازاین صادرات کیوی تا ۱۵ مهرماه از سوی وزارت جهاد کشاورزی ممنوع اعلام شده بود. این وزارتخانه دلیل اعلام ممنوعیت را حفظ وجهه برند کیوی ایران در بازارهای جهانی عنوان کرده بود.

حفظ بازار های بلند مدت؛ رویکرد صادرات میوه ها

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد پیش‌ازاین اعلام کرده بود اولویت ما حفظ بازارهای بلندمدت و ارجحیت منافع ملی و اکثر تولیدکنندگان و نیز افراد فعال در صنعت کیوی است.

جلیلی مقدم گفته بود که در سال‌های گذشته صادرات میوه‌های نارس به دلیل اینکه طعم مطلوبی ندارد و تأثیر منفی روی مصرف‌کنندگان خارجی گذاشته بود، تمایل به مصرف آنها را نیز کم کرده بود.

ایران پتانسیل خوبی برای صادرات میوه، سبزیجات و صیفی جات به کشور های دیگر دارد. برای مشاهده گزارش های مرکز مشاوره صادرات و واردات irexportex کافی است از قسمت منوی اصلی سایت بخش گزارش ها را انتخاب کنید و تمام دسته بندی ها را ببینید. برای دسترسی راحت تر میتوانید روی لینک شناسایی بازار های دست نخورده برای سیب زمینی تازه کلیک کنید و این گزارش و گزارش های مشابه آن را ملاحظه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا