اخبار

صادرکنندگان پیشگام در تامین نیاز‌های ارزی کشور

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران، صادرکنندگان را در خط مقدم تامین نیاز‌های ارزی کشور دانست.

فرصت تاریخی برای جهش تولید و صادرات

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، آقای محمود بازاری گفت: شرایط فعلی کشور یکی از بی‌سابقه‌ترین دوره‌های تجارت خارجی را تجربه می‌کند که با همه سختی‌ها و رنج‌ها شاید کم‌نظیرترین فرصت‌های تاریخی برای جهش تولید و صادرات و پالایش اقتصاد ملی به سمت توسعه نقش‌آفرینی بخش غیردولتی فراهم شده است.
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران افزود: مهمترین دستاورد این دوره را شاید بتوان از منظر سیاست‌های مختلف به ویژه سیاست‌های تجارت خارجی و ارزی کشور، توجه بیش از پیش به توسعه صادرات غیرنفتی و جهت‌گیری سیاست‌های تولیدی به سمت ایجاد زیرساخت‌ها و قابلیت‌های صادراتی واحد‌های تولیدی برشمرد.

صادرات غیرنفتی و ارز آوری در شریط جنگ اقتصادی

بازاری اضافه کرد: بدون تردید توانمندسازی تولید با قابلیت کمی و کیفی برای صادرات یکی از مشخصه‌های مهم این دوره است؛ کما اینکه در همه بخش‌های تولیدی به طور قطع واحد‌هایی که تولید صادراتی دارند، از درآمد بیشتر و چالش کمتری برخوردارند.
وی ادامه داد: از این رو صادرات غیرنفتی به عنوان پیشران جهش تولید هم از منظر فروش محصولات با قدرت رقابت‌پذیری بالاتر و هم از منظر تامین ارز برای خرید مواد اولیه و فناوری روز دنیا، جایگاه موثر و راهبردی در اقتصاد کشور پیدا کرده است و در این راستا بایستی از فعالان اقتصادی و کارآفرینانی که در شرایط جنگ اقتصادی با صادرات و ارزآوری، بخش مهمی از ارز مورد نیاز کشور را تامین می‌کنند، قدردانی کرد.

صادرات غیرنفتی و خدمات مرکز مشاوره صادرات و واردات

مرکز مشاوره صادرات و واردات در همین راستا اقدام به ارائه خدمات به صادرکنندگان عزیز کرده و خدمات گوناگونی را ارائه میدهد. برای مشاهده گزارش های صادرات جهت  اطلاع از آمار و ارقام صادرات و واردات محصولات مختلف در جهان و تجارت با کشور های مختلف و یافتن خریداران خارجی، دریافت مشاوره و خدمات دیگر به بخش گزارش ها در منوی اصلی سایت مراجعه کنید یا بر روی لینک گزارش های مرکز مشاوره صادرات و واردات irexportex کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا