اخبار

عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی

فشار امارات برای برقراری روابط عادی با رژیم صهیونیستی بر عمان

اعمال فشار برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

پس از قرار داد امارات متحده عربی و اسرائیل حالا منابع آگاه از فشار امارات متحده عربی بر عمان برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی خبر میدهند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری العهد، گروه مشاوره امنیتی و اطلاعاتی “صوفان” اعلام کرده است: با توجه به اینکه مسقط کشور بارزی در سطح صادرات نفت و گاز نیست و برخلاف بحرین نمی‌تواند به حمایت عربستان تکیه کند، امارات بر عمان برای عادی‌سازی روابطش با اسراییل فشار خواهد آورد.

به گفته این گروه، امارات از بزرگترین سرمایه‌گذاران در عمان است اما ابوظبی و دولت دونالد ترامپ بر هیثم بن طارق آل سعید، پادشاه عمان برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی فشار می‌آورند. امارات معتقد است عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو و مسقط به انزوای بیشتر قطر منجر می‌شود.

اعمال فشار بر مسقط جهت دوری جستن از تهران

این گروه همچنین از فشارهای روزافزون بر مسقط برای دور شدن از ایران خبر داد اما در عین حال بعید دانست که این فشارها به نتایج چشمگیری منجر شود.

این گروه تاکید کرد، رویکرد سلطان هیثم نشان نمی‌دهد که موضع متفاوتی نسبت به پادشاه سابق عمان درباره ایران داشته باشد. سیاست مسقط همواره تاکید بر ارتباط با ایران بوده است.

این گروه احتمال داد عمان به نقش محوری در نشاندن آمریکا و ایران به پای میز مذاکره صرف‌نظر از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ادامه دهد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا