اخبار

وزیر کشتیرانی هند پاسخ داد: چرا بندر چابهار برای هند مهم است؟

وزیر کشتیرانی هند به اهمیت توسعه بندر راهبردی «چابهار» در جنوب شرقی ایران و کاهش هزینه های حمل و نقل کالا به هند اشاره کرد.

یک مقام ارشد دولت هند با اشاره به مزایای راه اندازی بندر چابهار در جنوب شرقی ایران  گفت که بندر چابهار موجب صرفه جویی ۲۰ درصدی در بخش لجستیکی هند خواهد شد. در ادامه می توان از پاسخ وزیر کشتیرانی هند به این سوال که چرا بندر چابهار برای هند مهم است ، پاسخ داد.

به نوشته  روزنامه «اکونومیک تایمز» «مانشوکا لالمانداویا»  وزیر کشتیرانی  هند در این زمینه خاطرنشان کرد که با توسعه بندر راهبردی چابهار هزینه های لجستیکی هند در زمینه حمل ونقل کالا  برای کشورهای مستقل همسود تا ۲۰ درصد کاهش می یابد.

به گفته این مقام هندی، کشورهای مستقل همسود قبل از توسعه این بندر برای انتقال کالا از طریق چین یا اروپا قابل دسترسی بودند.

به گزارش سایت اتاق بازرگانی، وزیر کشتیرانی هند همچنین گفت: «در یک توسعه راهبردی، بارگیری و تخلیه بار در بندر چابهار آغاز شده است. هزینه لجستیک حمل و نقل  به کشورهای همسود از طریق چابهار ۲۰ درصد کاهش مییابد.»

چابهار و نقش بسیار مهم آن برای هند

وی به آغاز انتقال محموله ها با کشتی از هفته گذشته از بندرچابهار اشاره کرد و گفت که این برای هند بسیار حیاتی است و چابهار نقشی بسیار راهبردیدارد.

چندی قبل نیز  وزیر امور خارجه هند در سخنانی به عدم ارتباط زمینی موثر میان هند و کشورهای آسیای میانه اشاره کرد و افزود که دو منطقه برای افزایش تعامل تجاری و اقتصادی باید کریدور هوایی پایداری ایجاد کنند.

در بیانات وزیر خارجه هند که در شورای تجاری هند-آسیای مرکزی صحبت می‌کرد،آمده است: «هند قصد دارد کمبودها در زمینه ارتباط زمینی میان دو نطقه را با استفاده از مسیر عبوری از بندر چابهار در ایران جبران کند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا