اخبار

قیمت سیگار کنت ۸ در ترکیه چقدر است ؟

قیمت سیگار در ترکیه 2023

ما در مرکز مشاوره صادرات، روش‌های مختلف برای صادرات محصولات ایرانی به بازارهای جهان را آموزش می‌دهیم. این روش‌ها هم شامل صادرات در ابعاد کلان و هم صادرات خُرد می‌شود. اما حقیقتاً روش‌های کاذب برای فروش محصولات ایرانی به دنیا از محورهای کارِ ما نیست ! قبلاً مطلب را با عنوان تجارت چمدانی سیگار به ترکیه نوشته بودیم، که بسیار مورد استقبال محاطبان قرار گرفت. از جمعه موضوعاتی که خیلی برای کاربران مورد سوال بوده است، قیمت سیگار کنت ۸ و همچنین به طور کلی قیمت سیگار در ترکیه بوده است. اگرچه توصیه ما به صادرات این‌چنینی نیست، اما با توجه به استقبال زیادِ شما در این مطلب به همین سوال پاسخ می‌دهیم که سیگار کنت ۸ در ترکیه چند است ؟

رایج‌ترین سوالات کاربران پیرامون صادرات چمدانی سیگار به ترکیه

اول سوالات اصلی و مهم شما درباره صادرات چمدانی سیگار به ترکیه را فهرست کنیم و بعد برسیم به وضعیت سیگار کنت ۸ در ترکیه ! این‌ها مهمترین عباراتی است که کاربران پیرامون سیگار و ترکیه جستجو می‌کنند.

 • بردن سیگار به وان ترکیه ۱۴۰۲
 • قیمت سیگار کنت ۸ در ترکیه
 • تجارت چمدانی سیگار به ترکیه
 • چند باکس سیگار میشه برد ترکیه
 • صادرات سیگار به ترکیه
 • چه سیگاری ببریم ترکیه
 • قاچاق سیگار به ترکیه
 • قیمت سیگار کنت ۸ در وان ترکیه
 • قیمت سیگار در ترکیه ۲۰۲۳
 • قیمت سیگار در ترکیه ۲۰۲۴
 • مقایسه قیمت سیگار در ایران و ترکیه

معرفی سیگار کنت ۸

سیگار کنت 8
سیگار کنت ۸ یکی از محصولات تولید شده توسط شرکت British American Tobacco است.

سیگار کنت ۸ یکی از محصولات تولید شده توسط شرکت تنباکویی بریتیش آمریکان توباکو است. این سیگار اولین بار در سال ۱۹۵۲ معرفی شد و تا به امروز همچنان در بازار موجود است.

سیگار کنت ۸ از ترکیبی از تنباکو Virginia و Burley ساخته شده است. این سیگار در دو نوع کاغذی و فیلتردار تولید می‌شود. طراحی این سیگار ساده است و برای علاقمندان به سیگارهای سبک و ملایم مناسب است.

در حالی که برخی افراد این سیگار را به دلیل طعم ملایم و کم مضر برای سلامتی مناسب می‌دانند، اما به هر حال، سیگار همچنان یک ماده مضر برای سلامتی است. بهترین راه برای حفظ سلامتی، کاهش مصرف سیگار است.

قیمت سیگار کنت ۸ در ترکیه و ایران

سیگار کنت ۸ یکی از محبوب‌ترین برندهای سیگار در ترکیه است و به طور گسترده در سراسر این کشور مصرف می‌شود. این سیگار به دلیل طعم ملایم و قیمت مناسب خود، مورد استقبال بسیاری از افراد در ترکیه قرار گرفته است. در واقع، سیگار کنت ۸ به عنوان یکی از برندهای پرفروش در بازار سیگار ترکیه شناخته می‌شود و میزان مصرف آن در سال‌های اخیر افزایش یافته است. با این حال، برای بهبود سلامتی و کاهش مصرف سیگار، دولت ترکیه اقداماتی را برای تبلیغات منفی درباره سیگار انجام داده است که هنوز نمی‌توان درباره موفقیت یا شکست آن اظهار نظر کرد.

قیمت سیگار کنت ۸ در ترکیه و ایران متفاوت است. در حالی که قیمت دقیق آن در هر کشور ممکن است تغییر کند، اما در کل می‌توان گفت که قیمت سیگار کنت ۸ در ترکیه بیشتر از قیمت آن در ایران است.

به طور معمول، در ترکیه، قیمت یک پاکت سیگار کنت ۸ حدود ۳۰ لیر ترکیه (حدود ۱٫۱ دلار آمریکا) است. در مقابل، در ایران، قیمت یک بسته سیگار کنت ۸ حدود ۲۵۰۰۰ تومان (حدود ۰٫۵ دلار آمریکا) است. بدین ترتیب هر جعبه (باکس) سیگار برای شما حدود ۶ تا ۷ دلار آمریکا سود دارد.

با توجه به این مقایسه، می‌توان نتیجه گرفت که قیمت سیگار کنت ۸ در ترکیه بسیار بیشتر از قیمت آن در ایران است. اما در هر دو کشور، مصرف سیگار با مسائل سلامتی جدی همراه است و برای بهبود سلامتی، بهتر است از مصرف سیگار خودداری کنید.

سیگار کنت

آپدیت قیمت سیگار در ترکیه ۲۰۲۴

این مقاله که با استقبال بسیار بالای مسافران ایرانیِ ترکیه روبرو شده است در سال ۲۰۲۳ نوشته شده است. حالا در ابتدای سال ۲۰۲۴ شرایط قیمت سیگار کنت را در ترکیه ۲۰۲۴ آپدیت می‌کنیم. قیمت یک پاکت سیگار در سال ۲۰۲۴ و در ترکیه حدود ۱ دلار و ۱۵ سنت است که تفاوت زیادی با قیمت سیگار در سال ۲۰۲۳ کشور ترکیه نکرده است. به نظر میرسد کماکان انواع سیگار کنت در ترکیه مشتریان بیشتری دارد. البته اگر شما در شهرهای با درآمد پایین ترکیه مثل وان بروید، سیگارهای ایرانی مثل بهمن هم مشتری و خواهان دارد که قیمت حدود ۹۰ سنت دلار سیگار ایرانی را خریداری میکنند.

چند باکس سیگار می‌شود به ترکیه برد ؟

محدودیت مربوط به تعداد باکس سیگاری که مسافران ایرانی می‌توانند به ترکیه وارد کنند، بسته به قوانین و مقررات مرزی هر کشور ممکن است متفاوت باشد. با این حال، در حالت کلی، می‌توان گفت که هر مسافر ایرانی مجاز به ورود به ترکیه با حداکثر ۲۰۰ عدد سیگار است. در واقع بهتر است بگوییم به طور معمول ۱ باکس سیگار را می‌توانید به ترکیه ببرید. البته ممکن است با کمی اغماض، ماموران مرزی اجازه حمل دو باکس سیگار را به شما بدهند. اما بهتر است شما واقعاً برنامه‌ای برای حمل بیشتر از دو باکس را نداشته باشید که از شما گرفته خواهد شد.

هر باکس سیگار چند پاکت دارد؟

هر باکس سیگار ۱۰ پاکت سیگار را داخل خود دارد. در واقع اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم هر کارتن سیگار حاوی ۵۰ باکس است و هر باکس هم ۱۰ پاکت دارد.

فروش سیگار ایرانی در استانبول

سیگارهای ایرانی اگرچه برندهای شناخته شده‌ای در جهان نیستند، اما در ترکیه و حتی استانبول هم مشتری دارند. این سیگارها در شهرهایی مثل وان خواهانِ بیشتری دارد، اما فروش سیگار ایرانی به بیش از دوبرابر قیمت ایران در استانبول دور از دسترس نیست. با جستجویی ساده، مجموعه‌های ایرانی مقیم در استانبول که از گردشگران ایرانی سیگار ایرانی را به قیمت حدود ۲  برابر قیمت ایران خریدار هستند را می‌توانید پیدا کنید. با این وجود پیشنهاد می‌شود به منظور فروش راحت‌تر سیگار، از سیگار کنت ۸ برای حمل به ترکیه استفاده کنید و اساساً به دلیل ساختار اقتصادی استانبول، فروش به این شکل در شهرهای کم درآمدتر ترکیه مثل وان رایج‌تر از استانبول است، اگرچه در استانبول هم همان‌طور که اشاره شد، فروش آن‌ها ممکن است.

چه سیگاری به وان ببریم ؟

تفاوت زیادی ندارد که شما زمینی به وان می‌روید یا آنکارا یا با پرواز به استانبول می‌روید. مردم ترکیه انواع مختلف سیگار حتی سیگارهای ایرانی را هم احتمالاً از شما خرید کنند. اما پیشنهاد می‌کنیم که اگر به استانبول می‌روید از سیگارهای برند خارجی مثل وینستون و کنت ببرید و اگر به وان ترکیه می‌روید می‌توانید سیگارهای ارزان‌تر را هم ببرید. اما در مجموع کنت ۸ بلو در تمام ترکیه محبوب است و مشتری دارد.

پرفروشترین سیگار در ترکیه چیست ؟

همان‌طور که در قسمت قبل درباره سیگارهای محبوب در وان ترکیه گفتیم، در اغلب شهرهای ترکیه از جمله استانبول همان سیگار کنت ۸ بلو که تصویر آن را هم بالاتر برای شما گذاشته‌ایم، از سایر برندهای سیگار از محبوبیت بیشتری برخوردار است و باید بگوییم که این سیگار آمریکایی (Kent) پرفروشترین سیگار در ترکیه است.

اطلاعات گمرکی ترکیه را از کجا بگیریم ؟

سایت رسمی سازمان گمرک ترکیه به آدرس https://www.gumruk.gov.tr/، اطلاعات مربوط به قوانین و مقررات گمرکی ترکیه را ارائه می‌دهد. این سایت به زبان‌های ترکی، انگلیسی و آلمانی در دسترس است و شامل اطلاعات مربوط به محدودیت‌های وارداتی، قوانین و مقررات مرزی، گمرکات ترکیه و سایر اطلاعات مرتبط با گمرک ترکیه است. در صورت نیاز به اطلاعات دقیق درباره قوانین مرزی ترکیه با ایران، می‌توانید به این سایت مراجعه کنید.

مشاهده آنلاین قیمت سیگار در ترکیه

قیمت سیگار در ترکیه به دلیل تنوع برند و نوع سیگار، میزان مالیات و فروشگاهی که از آن خریداری می‌شود، متغیر است. برای اطلاع از قیمت‌های بروز سیگار در ترکیه، می‌توانید به وبسایت‌هایی مراجعه کنید که فهرستی از قیمت‌های مختلف سیگار را در فروشگاه‌های مختلف در ترکیه ارائه می‌دهند.

برخی از وبسایت‌هایی که می‌توانید از آن‌ها برای اطلاع از قیمت سیگار در ترکیه استفاده کنید عبارتند از:

همچنین، برای خرید سیگار در ترکیه، می‌توانید به فروشگاه‌های آنلاین معتبر مانند Migros Sanal Market (https://www.sanalmarket.com.tr/)، Trendyol (https://www.trendyol.com/), Hepsiburada (https://www.hepsiburada.com/) و یا Getir (https://www.getir.com/) مراجعه کنید. قیمت‌های این فروشگاه‌ها نیز بسته به برند و نوع سیگار متفاوت است.

نوشته های مشابه

‫۱۰ دیدگاه ها

 1. سلام دوستان
  این دلال ها یا همون خریدار های ترکیه کجان ینی همون تو فرودگاهن یا باید بگردی پیداشون کنی من چند سال پیش رفتم از این موضوع مطلع نشدم اصن .

 2. من الان ترکیه هستم و به دلار قیمت هایی که دادید کاملاً درسته ولی به لیر تغییر کرده. خب طبیعی هم هست چون قیمت لیر نوسان داشته. همون هر باکس ۷ دلار سود کاملاً درسته.

 3. کاملا چرته
  پارسال که ارزونی بود تو ترکیه جلو چشم ما بسته ای ۳۰لیر فروخت همسفرما
  رو هر باکس۴۰۰ هزار تومن سود کرد از اونجایی که نفری ۳ باکس قانونیه بردنش ۱/۲۰۰ میلیون سود کرد

  1. دوست عزیزم، ما در متن برای شما نوشتیم که هر پاکت حدود ۰٫۶ دلار سود دارد. هر باکس هم ۱۰ پاکت دارد، یعنی طبق محاسبه ما هر باکس ۶ دلار سود دارد، یعنی به قیمت دلار الان، ۳۰۰ هزار تومان. طبیعتاً بسته به این که در ایران چند خریده باشید و از چه کسی خریده باشید تا آنجا چه مشتری عاید شما شود، ممکن است کمی نوسان داشته باشد. لذا نوشته ما کاملاً صحیح است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا