اخبار

واردات از مرز تمرچین آذربایجان‌غربی ۳۵ درصد افزایش یافت

در نیمه نخست امسال ارزش کالاهای وارداتی به آذربایجان غربی ۹ میلیون و ۳۷۶ هزار دلار است که ۳۵ درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

واردات از بازارچه مرزی تمرچین

غلامرضا بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: در نیمه نخست امسال ارزش کالاهای وارداتی به آذربایجان غربی ۹ میلیون و ۳۷۶ هزار دلار است که ۳۵ درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

وی افزود: مهمترین کالاهای وارداتی از این گمرک و بازارچه در مرز تمرچین نیز شامل ماشین آلات سنگین و قطعات و لوازم ماشینی بود و در این مدت ۲ هزار و ۲۳۲ تن انواع کالای مورد نیاز کشور نیز از این گمرک و بازارچه تمرچین وارد کشور شد.

صادرات از مرز تمرچین

رییس سازمان صنعت، و معدن و تجارت آذربایجان‌غربی تصریح کرد: ۲۵۸ هزار و ۵۸۷ تن انواع کالا طی نیمه نخست امسال از گمرک و بازارچه تمرچین پیرانشهر صادر شد. به گفنه غلامرضا بابایی ارزش این میزان کالای صادره، بیش از ۴۱۲ میلیون و ۳۷۳ هزار دلار بود که ۳۲ درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش دارد.

وی همچنین درباره عمده کالاهای صادراتی بازارچه مرزی تمرچین بیان کرد: عمده کالاهای صادراتی این بازارچه شامل سیمان، مصنوعات فلزی، میلگرد، مواد غذایی، لوازم صنعتی، میوه و فرش ماشینی بود.

مرکز مشاوره صادرات و واردات irexportex گزارش های متنوعی را برای این محصولات آماده کرده است. به عنوان نمونه برای مشاهده بازار هدف میلگرد میتوانید به گزارش شناسایی بازار های دست نخورده میلگرد مراجعه کنید.

اهمیت بازارچه مرزی تمرچین

خاطرنشان می‌شود بازارچه مرزی تمرچین در ۱۱ کیلومتری شهرستان پیرانشهر در نقطه مشترک مرزی بین ایران و عراق واقع شده که به دلایل جغرافیایی، اقتصادی و امنیتی، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، این بازارچه در سال ۱۳۷۴ افتتاح شده و با داشتن مساحت ۲۵ هزار متر مربعی نقش بسزایی در صادرات تولیدات داخلی به بازار عراق ایفا می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا