اخبار

صادرات ۷۰۰میلیون دلاری محصولات شرکت‌های دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور درباره آمار صادرات شرکت های دانش بنیان در سال ۹۸ گفت: شرکت‌های دانش بنیان در سال گذشته ۷۰۰میلیون دلار صادرات داشته‌اند و بیش از ۱۲۰هزار میلیارد تومان فروش محصولات آنها بوده است.

برنامه آینده صادرات شرکت های دانش بنیان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز ایلام؛ سورنا ستاری عصر  امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام برنامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را  افزایش میزان صادرات شرکت های دانش بنیان در سال جاری تا یک میلیارد دلار اعلام کرد و همچنین از روند رشد و توسعه  هر ساله ی شرکت‌های دانش بنیان هر سال در کشور ابراز امیدواری کرد.

شرکت های دانش بنیان و کرونا

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار شرکت‌های دانش بنیان وارد عرصه ساخت واکسن شده‌اند افزود: با شش شرکت در زمینه ساخت واکسن کرونا قرارداد منعقد شده است که دو شرکت آن پیشرفت‌های خوبی دارند.

حضور شرکت های دانش بنیان در بورس

ستاری در رابطه با حضور شرکت های دانش بنیان در بورس اضافه کرد : ۴۱شرکت دانش بنیان با سرمایه ۲۸۰هزار میلیارد تومان در بورس قرار دارند.

وی یادآور شد: در حال حاضر اتفاقات خوبی در اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور به وقوع پیوسته است که از این میان می‌توان به فعالیت و راه اندازی چندین هزار استارت اپ و انواع شتاب دهنده‌ها اشاره کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بیان کرد: با توجه به پتانسیل‌های خوبی که استان ایلام دارد باید به سرمایه‌گذاری بیشتر و ایجاد پارک‌های علم و فناوری در دیگر شهرستان‌های استان نیز توجه کنیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا