اخبار

صادرات در البرز ۷۲ درصد رشد کرد

نمایشگاه بین المللی صادراتی استان البرز

نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به اینکه نهایت همراهی را برای رفع موانع راه‌اندازی نمایشگاه بین‌المللی در البرز داشتیم، گفت: راه‌اندازی نمایشگاه بین‌المللی یکی از مطالبه‌های مهم و اصلی مردم و بویژه فعالان اقتصادی استان است از این رو باید طبق آنچه وعده داده شده در موعد مقرر، محقق شود.
به گزارش خبرآنلاین از البرز ؛ «عزیزاله شهبازی» در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اشاره به موضوع مطرح شده از سوی اتاق بازرگانی استان در خصوص قانون مالیات‌های مستقیم ماده ۹۱، افزود: پیگیری‌های لازم از سوی اتحادیه‌های مربوطه صورت گیرد.

وی افزود: در جلسات این شورا باید علاوه بر اعضای اصلی ستاد، نماینده رسته‌های شغلی حضور یابند تا در جریان مصوبات و اقدامات این حوزه قرار گیرند و در تصمیم سازی مشارکت داشته باشند.

شهبازی گفت: راه‌اندازی نمایشگاه بین‌المللی یکی از مطالبه‌های مهم و اصلی مردم و بویژه فعالان اقتصادی استان است از این رو باید طبق آنچه وعده داده شده در موعد مقرر، محقق شود.

اقدامات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی

وی خاطر نشان کرد: مصوبات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در راستای رونق و جهش تولید، صادرات و پویایی چرخه اقتصادی استان بسیار حائز اهمیت است بنابراین باید به جد اجرایی شود و کسانی که در این راستا کوتاهی کنند مورد بازخواست قرار می‌گیرند.

استاندار البرز همچنین  با اشاره به اهمیت زمان اضافه کرد: فرصت‌ها محدود است از این رو باید زمان را غنیمت شماریم و در راستای تحقق اهداف، برنامه ها و وعده ها با اهتمام ویژه‌ای وارد میدان شویم.

نقش دولت در صادرات البرز

وی با اشاره به نقش تسهیل‌گری دولت در امور تولید و تجارت، گفت: بخش خصوصی البرز بسیار متعصب و کوشا هستند و حتی در بدترین شرایط اقتصادی نیز به حفظ چرخه تولید و اشتغال پرداخته اند بنابراین باید تدابیر لازم را جهت تسهیل در امور تولید، صنعت و صادرات در البرز تا جای ممکن اتخاذ کرد.

شهبازی با بیان اینکه در این برهه حساس البرز توفیق رشد ۷۲ درصدی صادرات را یافته، افزود: البته در شرایط کنونی با وجود تحریم های ناجوانمردانه و روندی که بواسطه شیوع بیماری عالمگیر کرونا بوجود آمده است، محدودیت‌های جدی ایجاد شده ولی مجموعه دولت در جهت تسهیل و رفع موانع از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا