اخبار

بیش از ۲ میلیارد دلار ارزش صادرات ایران به اروپا

تجارت خارجی با اروپا در هفت ماهه نخست امسال به 9 میلیارد دلار نزدیک شد

تجارت خارجی ایران با اروپا در طی ۷ ماه نخست سال جاری بالغ بر ۱۵ میلیون و ۹۱۰ هزارو ۸۱۶ تن و برابر با ۸ میلیارد و ۸۰۷ میلیون و ۸۷۹ هزار و ۸۴۱ دلار بوده است.

تجارت خارجی ایران با اروپا

به گزارش خبرآنلاین، سخنگو و دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک در تشریح آخرین وضعیت تجارت کشورمان با اروپا گفت : در ۷ ماهه اول سال جاری سطح تجارت  خارجی ایران با کشورهای اروپایی به ۱۵ میلیون و ۹۱۰ هزارو ۸۱۶ تن برابر با ۸ میلیارد ۸۰۷ میلیون و ۸۷۹ هزارو ۸۴۱ دلار رسیده است .

صادرات ایران به اروپا

سید روح اله لطیفی، همچنین اظهار کرد : حجم صادرات کشورمان به اروپا در این بازه زمانی بالغ بر ۵ میلیون و ۶۰۵ هزارو ۸۹۱ تن بوده است که از حیث ارزش این میزان صادرات کالاهای ایرانی برابر با ۲ میلیارد و ۶۶ میلیون و ۸۴۰ هزارو ۵۳۸ دلار بوده است. ضمن آنکه در میان کشورهای اروپایی اصلی ترین مقاصد صادراتی، کشور ترکیه با  یک میلیارد و ۴۸۹ میلیون و ۳۷۲ هزارو ۴۰۸ دلار و پس از آن کشورهای روسیه، آلمان و ایتالیا قراردارند .همچنین کمترین میزان صادرات  به کشور  اسکاتلند با۱۳ هزارو ۹۵۲  دلار بوده است.

دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک در ادامه در خصوص مقاصد صادراتی ایران در اروپا چنین گفت: کشورمان به ۳۷ کشور اروپایی از قبیل اتریش، آلمان، بوسنی و هرزگویین، بلژیک، سوئیس، دانمارک، فرانسه، اسپانیا، انگلستان، ایتالیا، هلند، سوئد، اسلواکی، نروژ و… صادرات داشته است .

واردات ایران از اروپا

لطیفی در خصوص وضعیت واردات کشورمان از اروپا نیز افزود: کشورمان در این  بازه زمانی از ۴۴ کشور اروپایی واردات داشته است که حجم این واردات بالغ بر ۱۰ میلیون و ۳۰۴ هزارو ۹۲۵ تن کالا وبرابر با ۶ میلیارد و ۷۴۱ میلیون و ۳۹ هزارو ۳۰۳ دلار بوده است که بیشترین واردات از ترکیه با ۲ میلیارد و ۲۳۴ میلیون و ۶۷۰ هزارو ۶۴۰ دلار وپس از ترکیه از کشورهای آلمان ، روسیه و انگلستان بوده است .

وی در رابطه با مبادی وارداتی ایران از اروپا بیان کرد: کشورمان در مجموع از ۴۴ کشور اروپایی نظیر  انگلستان، فرانسه، آلمان ، ایتالیا، چک، سوئیس ، سوئد، اتریش، بلژیک، دانمارک، اسپانیا، ایرلند، کرواسی، هلند، پرتقال ، لهستان، اوکراین ، روسیه و … واردات انجام داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا