اخبار

عمان در نقشه صادراتی استان زنجان

نقش عمان در صادرات استان زنجان

رئیس اتاق بازرگانی زنجان،معتقد است عمان یکی از کشورهای مهم و موثر در نقشه راه تجارت خارجی استان زنجان است.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی یگانه فرد روز یکشنبه در دیدار مشترک رئیس اتاق بازرگانی زنجان و رئیس اتاق مشترک ایران و عمان، با بیان اینکه عمان به عنوان سومین کشور هدف صادراتی استان زنجان مطرح است، اظهار کرد: این استان ظرفیت‌های بسیار خوبی در تولید و صادرات محصولات دارد.

محصولات صادراتی استان زنجان

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد صادرات استان زنجان شامل محصولات معدنی به ویژه شمش روی است، اظهار کرد: توسعه صادرات محصولات تولیدی استان زنجان با افزایش ارتباطات دو اتاق عملیاتی می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان، گفت: تبادل آمار و اطلاعات تجاری بین اتاق زنجان و اتاق مشترک ایران و عمان می‌تواند زمینه‌ساز توسعه مراودات تجاری است.

یگانه فرد با بیان اینکه عمان یکی از کشورهای مهم و موثر در نقشه راه تجارت خارجی استان زنجان که از سوی استاندار زنجان نیز مصوب شده است، گفت: عمان می‌تواند یکی از کشورهای مهم در همکاری‌های مشترک و صادرات محصولات تولیدی از استان زنجان باشد.

وی ابراز کرد: ۳۰ درصد دیگر محصولات صادراتی استان زنجان شامل محصولات کشاورزی، شیلات، بوقلمون، نساجی، زیتون، سیب زمینی است.

افزایش همکاری‌های مشترک و توسعه مراودات اقتصادی زنجان و عمان

رئیس اتاق بازرگانی زنجان، تصریح کرد: اتاق بازرگانی زنجان علاقه‌مند به توسعه همکاری با اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان است و با ایجاد دفتر تجاری برای توسعه همکاری‌های اقتصادی استان زنجان در عمان در راستای توسعه مراودات تجاری با این کشور گام‌های خوبی برداشت.

یگانه فرد به افزایش همکاری‌ها از طریق ارتباط مستقیم با اتاق مشترک ایران و عمان و حضور در کمیسیون‌های تخصصی این اتاق تاکید کرد و گفت: این مهم می‌تواند منجر به افزایش همکاری‌های مشترک و توسعه مراودات اقتصادی بین زنجان و عمان شود.

مرکز مشاوره irexportex  گزارش هایی در تجارت با عمان آماده کرده است. برای مشاهده فرصت های صادراتی به عمان کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا