اخبار

رئیس جمهور فرانسه خواستار لغو محدودیت صادرات واکسن کرونا از آمریکا شد

امانوئل ماکرون رئیس جمهورفرانسه از دولت آمریکا خواست تا محدودیت‌ها برای صادرات واکسن کووید-۱۹ و اجرای واکسن را بردارد.

وی که در نشستی در اتحادیه اروپا  در پرتقال گفت و گویی کرد و در کنفرانس خبری گفت : که کشورهای ثروتمند باید ظرفیت واکسن خود را باز کرده تا به کشورهای کمتر توسعه یافته کمک کنند.

او در ادامه افزود: کلید تولید سریع تر واکسن برای کشورهای فقیر و در حال توسعه این است که تولید بیشتر شده و محدودیت‌های صادراتی برداشته شود.

در این بین آمریکا تاکید کرد که تنها زمانی اجازه صادرات واکسن را به سایر کشور ها خواهد داد که تمامی مردم کشور خود واکسینه شده باشند.

دو واکسن فایزر و مدرنا که مورد تایید سازمان جهانی بهداشت هستند، تقریبا تمامی تولیدات خود را برای واکسیناسیون آمریکا و رژیم صهیونیستی داده‌اند.

اقدامات سازمان جهانی بهداشت در رابطه با واکسن سینوفارم

در روز های گذشته  سازمان جهانی بهداشت نیز مجوز استفاده اضطراری از واکسن سینوفارم که ساخته چین می باشد برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ را صادر کرد.

صدور این مجوز بدین معنی است که واکسن ساخته شده توسط موسسه محصولات بیولوژیک پکن می‌تواند برای تقویت تلاش‌های مورد حمایت سازمان جهانی بهداشت نظیر طرح کواکس برای توزیع عادلانه واکسن در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد.

این اقدام وزارت بهداشت جهانی باعث بالا رفتن اعتبار واکسن سینوفارم خواهد شد. این اولین باری است که یکی از واکسن های موفق شده تا از سمت وزارت بهداشت جهانی تأییدیه کسب کند.

برای اصمینان خاطر بیشتر یک گروه مستقل مشورتی سازمان جهانی بهداشت در هفته جاری اعلام کرد که «اطمینان دارد» واکسن سینوفارم برای ایجاد ایمنی در افراد بین ۱۸ تا ۵۹ سال کارآیی قابل ملاحظه‌ای دارد.

برای تایید این اضهارات بیان شده می توان به آزمایش‌های بالینی انجام شده در چین، بحرین، مصر، اردن و امارات متحده عربی اشاره کرد که نتایج مطلوبی داشته است.

سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از ۱۲۱ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را همه‌گیر جهانی اعلام کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا