اخبار

افزایش روابط بازرگانی با دانمارک

نخستین نشست کمیته مشترک بازرگانی ایران و دانمارک

اهمیت افزایش روابط بازرگانی با دانمارک

بازرگانان ایرانی فعال در تجارت با دانمارک، در نخستین نشست کمیته مشترک بازرگانی ایران و دانمارک ضمن بررسی وجود مشکلات عمده در زمینه ثبت سفارش و تامین ارز در بحث صادرات در مورد حل مشکلات نظام بانکی و مسائل حقوقی به تبادل نظر پرداختند.
به گزارش خبرآنلاین ازالبرز؛  نخستین نشست کمیته مشترک بازرگانی ایران و دانمارک  به ریاست «پرهام رضایی» رییس کمیته مذکور و ریاست اتاق بازرگانی البرز در محل اتاق ایران برگزارشد.

در این جلسه که با حضور معاون سازمان توسعه تجارت ایران و مسئولانی از معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه و امور بین الملل اتاق ایران همراه بود، مسائلی از جمله آخرین وضعیت تراز تجاری ایران و دانماک و ارائه راهکارهای مناسب برای توسعه و بهبود آن مطرح شد.

همچنین  ضمن اشاره به اهمیت جذب سرمایه گذار از طریق ورود هیات‌های تجاری خارجی، به وجود مشکلات عمده در زمینه ثبت سفارش و تامین ارز در بحث صادرات در نشست مذکور اشاره شد.

حل مسائل حقوقی و بانکی از مهمترین اقدامات کمیته مشترک ایران و دانمارک

از اقدامات مهم کمیته مشترک ایران و دانمارک حل مسائل حقوقی است؛ چرا که اکثر قراردادها تابع قوانین کشور دانمارک است.

در ادامه این جلسه، ضمن اشاره به موضوع ایجاد کانالی برای بررسی مشکلاتی که قابلیت حل و پیگیری آن توسط وزارت امور خارجه وجود دارد، بر ضرورت ایجاد فضایی مناسب برای صادرات به کشور دانمارک تاکید شد.

در جریان برگزاری این نشست به حل مشکلات نظام بانکی اشاره شد و دعوت از سفیر دانمارک برای حضور در جسات آتی کمیته مشترک اتاق ایران و دانمارک در دستور کار قرار گرفت.

توسعه روابط بازرگانی ایران و دانمارک

آمارها نشان می‌دهد کشور ایران در حوزه اقتصادی روابط گسترده‎ای با کشور دانمارک ندارد و سطح روابط با توجه به اقتصاد ایران و تکنولوژی دانمارک امکان افزایش جدی دارد.

کشور دانمارک در برخی حوزه‌ها ازجمله تولیدات فرآورده های لبنیاتی، ساخت ماشین‎ آلات کشاورزی، تولید مواد اولیه دارویی و ظرفیت‌های حوزه گردشگری یکی از کشورهای پیشرفته دنیا است و می‌تواند در حوزه اقتصادی روابط خوبی با کشور ما داشته باشد، به یقین کمیته مشترک می‌تواند با توسعه ارتباط بازرگانان و صنعتگران دو کشور و پیگیری بهبود شرایط تجاری، نقش موثری در این میان ایفا کند. مرکز مشاوره صادرات و واردات به بررسی روش های بازاریابی در دانمارک پرداخته است. می توانید همه گزارش های مربوط به دانمارک را از اینجا ببینید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا