اخبار

تبدیل تهدیدها به فرصت و توسعه صادرات غیرنفتی

رئیس سازمان توسعه تجارت در هفته دولت به توسعه کمی و کیفی صادرات غیر نفتی اشاره کرد و گفت: علیرغم تهدیدها و تحریم ها، باید با همکاری همه دستگاها این شرایط را به فرصت تبدیل کنیم.

به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبود در گرامیداشت هفته دولت طی پیامی با یاد و خاطره دولتمردان جمهوری اسلامی ایران به ویژه شهیدان رجایی و باهنر اشاره کرد؛

فرصت تولید و صادرات غیرنفتی

سیاست‌های دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای همکاری با جامعه صادرکنندگان به عنوان پیشگامان اقتصادی در جهت تسهیل و تسریع صادرات غیرنفتی و اتکای اقتصاد کشور به منابع غیرنفتی در راستای منویات مقام معظم رهبری مدظله‌العالی ارزشمند بوده و سازمان توسعه تجارت ایران، حرکت در این مسیر با برنامه‌ریزی افزایش صادرات به کشورهای همسایه و همچنین کشورهای حوزه اتحادیه اوراسیا را سرلوحه خود قرار داده است.

تشکیل میزهای کالایی و کشوری با برنامه مشخص، تشکیل منظم و بابرنامه کمیته کارشناسی شورای عالی صادرات غیرنفتی و اجرایی کردن مصوبات شورای عالی صادرات غیرنفتی، تشکیل کارگروه‌های پایش ‌رفتار تجاری، اقدام صادراتی، اقدام ارزی و کارگروه مشوق‌های صادراتی از جمله برنامه‌های سازمان توسعه تجارت ایران در سال جهش تولید بوده و امید واریم با همکاری سایر بخش‌ها از جمله اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، اتاق تعاون و سایر تشکل‌های صادراتی شاهد توسعه کمی و کیفی صادرات غیرنفتی باشیم.

تحریم های ظالمانه و درون زایی و برون گرایی اقتصادی

شهیدان به ویژه شهید رجایی و باهنر با نثار خون خود درخت پرثمر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بارور کردند.دولت جمهوری اسلامی ایران به رغم وجود شدیدترین تحریم‌های ظالمانه و به تبع آن بروز مشکلات اقتصادی، گام‌های اثرگذاری در جهت توسعه همه‌جانبه نظام جمهوری اسلامی ایران برداشته است.

تحریم‌های ناجوانمردانه که اقتصاد و معیشت مردم شریف ایران را هدف قرار داده، مسئولیت دولتمردان را دوچندان کرده است. عمل به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در راستای درون زایی و برون گرایی اقتصاد و تبدیل تهدید تحریم‌ها و محدودیت در صادرات نفت خام به فرصت جهش تولید و صادرات غیرنفتی مسئولیتی است که همکاران سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان متولی تجارت خارجی کشور با همدلی و همفکری با سایر دستگاه‌های تاثیرگذار بر تجارت خارجی به خوبی از عهده آن برآمده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا