اخبار

شروع صادرات تسلیحات نظامی از ایران

زمینه فروش و خرید تسلیحات برای جمهوری اسلامی ایران فراهم است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در زمینه صادرات تسلیحات با بیان این که از یک سال قبل بسیاری کشورها به ما مراجعه کردند و ما هم مذاکراتی با دیگران داشتیم، گفت: زمینه فروش و خرید تسلیحات برای جمهوری اسلامی ایران فراهم است و البته فروش گسترده‌تر خواهد بود.

پیشرفت نظامی و تسلیحاتی ایران در تحریم

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امشب در برنامه زنده تلویزیونی با اشاره به دستاوردهای نظامی و تسلیحاتی کشورمان گفت: بسیاری از مقامات خارجی که به ایران آمدند با دیدن این‌همه پیشرفت ما در عین تحریم تعجب کردند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از وزرای کشورهای خارجی که خودشان هم کشور توانمندی هستند، وقتی از ایران رفت، در گزارش به رییس جمهورشان از پیشرفتهای ایران گفته بود، رییس آن کشور در اولین ملاقات با رییس جمهور ما پیشنهاد همکاری برای تولید داده بود.

وزیر دفاع با بیان اینکه “در حوزه موشکی یک قدرت قابل اعتنا هستیم”، تأکید کرد: در حوزه زمینی، همه اقلام دفاعی از تانک تا توپ و خمپاره و ضدزره و خودرو را برای فروش داریم همچنین در حوزه هوایی نیز توانمندی منحصر به فردی در تعمیر و نگهداری هواگردهای غربی و شرقی داریم.

امیر حاتمی در ادامه تصریح کرد: ما در حوزه پهپاد جزو ۵-۶ قدرت اول جهان هستیم و در حوزه دریایی نیز انواع شناورها از زیردریایی تا شناور را می‌سازیم و آنها را در سطح قدرتهای بزرگ تسلیح می‌کنیم.

شرط صادرات تسلیحات ایران

وی با تأکید بر اینکه “در حوزه پدافند هوایی سامانه باور٣٧٣ را با بالاترین برد و ارتفاع ساختیم و سامانه‌های دیگر نظیر ١۵ خرداد و سوم خرداد را هم داریم”، گفت: ما طیف گسترده‌ای از تجهیزات را داریم که با رعایت مقرراتی که جمهوری اسلامی به آن پایبند است، به کشورهایی که از این تسلیحات علیه دیگران استفاده سوء نکنند و فقط دنبال دفاع مشروع باشند، می‌فروشیم.

وزیر دفاع تصریح کرد: ما مثل آمریکا نیستیم که عربستان و امارات را به جان مردم یمن انداخت تا سلاح بفروشد.

امیر حاتمی در پایان افزود:کارآمدی و قیمت ارزان جزو مؤلفه‌های مهم محصولات دفاعی ایران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا