اخبار

تلاش فریدون همتی در اتاق بازرگانی هرمزگان برای اصلاح صادرات این استان

استاندار هرمزگان فریدون همتی طی نشستی در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور روئسای اتحادیه ها، انجمن ها و کمیسیون های مختلف اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس برگزار شد، گفت: برای استفاده از ای استفاده از ظرفیت های مشاوره ای بخش خصوصی و اتاق بازرگانی برای اصلاح تصمیم ها و هماهنگی بیشتر بین دستگاه های اجرایی آماده ایم.

وی در ادامه گفت: با هماهنگی که بین اداره کل تامین اجتماعی و امور مالیاتی با بنگاه های اقتصادی استان به وجود آمده است،بخش مهمی از دغدغه فعالان اقتصادی استان رفع شده است.

وی در ادامه افزود: ما به عنوان بخش دولتی باید یاد بگیریم در مقام عمل با بخش خصوصی رقابت نکنیم و امنیت را برای سرمایه گذاران این بخش فراهم کنیم و فعالان بخش خصوصی نیز اقتضائات زمان و شرایط حاکم بر جامعه را درک کنند.

دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان

فریدون همتی در قسمت دیگری از سخنان خود در این نشست گفت: فعالان بخش خصوصی باید بخش نامه‌ها و دستورالعمل های دولتی، پیرامون تولید و صادرات

را دنبال کنندو بر بهره گیری از سوخت برای پشتیبانی از بخش صادرات تاکید کرد و همچنین راه اندازی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی، راه اندازی سردخانه نگهداری میوه و سبزیجات، تغییر فرآیند صادرات سنتی به صادرات مدرن و برقراری تعامل با میادین میوه و تره بار کلان شهرها با هدف حمایت از کشاورزان استان توسط اتاق بازرگانی از دیگر مواردی بود که وی در این نشست با فعالان اقتصادی بخش خصوصی مورد تأکید قرار داد‌.

استاندار هرمزگان: با تأکید بر اینکه فاصله دولت و بخش خصوصی باید از بین برود، بیان داشت: اتاق‌های ۳گانه استان باید به صورت فعالانه با مطرح کردن مشکلات فعالان در حوزه های مختلف، شرایط را برای رسیدن به نقطه مطلوب فراهم کنند.

وی در آخر نیز گفت: پیش از نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، از ساختمان در حال ساخت اتاق بازرگانی بندرعباس نیز بازدید کردیم. ساختمان اتاق بازرگانی بندرعباس در ۷ طبقه احداث خواهد شد و تا یکسال آینده آماده بهره برداری می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا