اخبار

رشد صادرات از مرز بازرگان

ارزش صادرات از مرز بازرگان در دوره فعالیت مجدد 15 درصد افزایش را تجربه کرد.

بازگشایی مجدد مرز بازرگان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز آذربایجان غربی ،سرپرست اداره کل گمرک بازرگان با اعلام خبر بازگشایی مجدد این مرز زمینی اظهار کرد: از آغاز فعالیت مجدد این مرز از اواسط خرداد سال جاری  تاکنون ۶۵ هزار و ۵۳۰ تن انواع کالاها از طریق مرز بازرگان صادر شده است که از لحاظ وزنی ،  ۴۴ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته وجود دارد.

بیشترین صادرات از مرز بازرگان

مجتبی بازگیر افزود: عمده کالاهای صادراتی از طریق این مرز شامل محصولات پتروشیمی، محصولات گیاهی و کشاورزی، سنگ و فرآورده ها، اشیای سرامیکی و شیشه ای، قراضه و ضایعات آهن و فولاد و محصولات نساجی بوده است.

وی با بیان اینکه صادرات سایر گمرکات از این مرز از لحاظ دلاری ۱۴ درصد رشد دارد، افزود: ۴۷۲ هزار و ۲۷۳ تن کالا به ارزش ۲ میلیارد و ۶۶۰ میلیون و ۵۹۰ هزار دلار از طریق این گمرک صادر شده است.

سرپرست اداره کل گمرک بازرگان عمده کالاهای صادراتی سایر گمرکات را وسایل مکانیکی و قطعات آنها، ماشین آلات و دستگاه‌های برقی، مصنوعات از چدن آهن یا فولاد، مواد پلاستیکی، عصاره رنگ و مرکب، وسایل نقلیه زمینی، پارچه، مصنوعات گلدوزی و قلاب دوزی، الیاف سنتتیک یا مصنوعی غیر یکسره، آلومینیوم و کائوچو برشمرد و بیان کرد: در این رابطه ۹ هزار و ۲۴۶ اظهار نامه صادرشده است که ۵۶ درصد کاهش داشته است.

اهمیت صادرات از مرز بازرگان

بزرگترین مرز زمینی کشور بعد از حدود چهار ماه تعطیلی به دلیل شیوع کرونا،  در نیمه دوم خرداد سال جاری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی فعالیت خود را آغاز کرد.

گمرک بازرگان از لحاظ رتبه صادراتی در بین گمرکات کشور رتبه ۵۴ و در بین گمرکات استان رتبه سوم را داراست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا