آمار و شاخص‌ها

حقوق کارگر ساده در دبی به پول ایران

هر آن‌چه باید از درآمد یک کارگر ساده در امارات بدانید

یک کارگر ساده نیز امکان مهاجرت و کار در خارج از کشور دارد؟  دبی و امارات متحده عربی یکی از کشورهای بسیار ثروتمند خاورمیانه است که استاندارد زندگی بالایی دارد. در این کشور حدودا ۱۰ میلیونی، ۷۵ درصد نیروی کار خارجی است. اگر یک کارگر ساده هستید و تصمیم گرفته‌اید، خارج از ایران کار کنید، با ما در این مقاله همراه باشید تا درباره‌ی شرایط استخدام کارگر ساده در دبی به عنوان کارگر مهاجر اطلاعات بیشتری کسب کنید. در ادامه اطلاعات بسیار خوبی از حقوق کارگر ساده در دبی به پول ایران (ریال) به شما داده‌ایم.

چرا کار در دبی؟

در پاسخ باید بگوییم، امارت متحده عربی، فاصلۀ کمی با ایران دارد و این کشور در شبه جزیره عربستان و در سواحل جنوبی خلیج فارس و شرق عمان واقع شده‌است. امارات و شهر دبی (که خود عرب‌ها آن‌را دوبی می‌نویسند) کشوری با امنیت بالاست و مهم‌تر از همه، هرموقع تمایل داشتید به ایران باز گردید، می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

امارات متحده عربی و به خصوص شهر دبی، مهم‌ترین مرکز مالی و اقتصادی کل خاورمیانه است، این کشور ثبات اقتصادی پایداری دارد. نوسان درهم (واحد پول امارات) آن در برابر دلار، بسیار کم بوده و مهم‌تر از همه میزان مالیاتی که پرداخت می‌کنید، بسیار اندک است.

مهم‌ترین معزل برای کار در دبی، داشتن اقامت است. بعضی افراد همچون پزشکان، دندانپزشکان، متخصصان، دانشمندان و هنرمندان می توانند به راحتی ویزای طلایی بگیرند. ویزای طلایی یک پل است، که به شما اقامت۲ تا ۵ ساله می‌دهد و می‌توانید در این کشور کار کنید.

شیوه‌ی دیگری اقامت و کار در امارت، ثبت شرکت در این کشور است. میزان سرمایه برای ثبت شرکت در دبی، فقط چند هزار دلار سرمایه است. با ثبت شرکت در امارات، شما می‌توانید حداقل ۳ سال در این کشور اقامت داشته باشید و تا مادامی که در این کشور به کار و فعالیت مشغولید، اقامت نیز دارید.

اما متأسفانه حتی اگر ۱۰ سال نیز در این کشور اقامت داشته باشید، شرکت و کار داشته باشید یا ویزای‌تان طلایی باشد، باز هم به شما پاسپورت امارات داده نخواهد شد. با توجه به این مسئله، باید کار در دبی را، فقط به عنوان یک سکوی پرش به کشورهای دیگر همچون کانادا، آمریکا، انگلیس و … دانست.

حقوق کارگر ساده در دبی به پول ایران
حداقل حقوق فردی که در امارت کار می‌کند، حدود ۱۶۵۰۰ درهم در ماه است که معادل ۴۴۹۰ دلار می‌شود.

چگونه ویزای کار در امارات بگیرید؟

ویزای کار در امارات و استخدام در دبی، دو نوع هستند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

۱٫ ویزای کاری جاب آفر یا پیشنهاد شغلی

ویزای کاری را می‌توانید به شیوه‌ی جاب‌آفر یا پیشنهاد شغلی دریافت کنید. در این حالت شما باید در دبی کافرمایی را پیدا کنید که نیروی کار با تخصص شما نیاز دارد. متقاضی باید از طریق موسسه‌های کاریابی یا سایت‌های بین‌المللی کاری همچون لینکدین، با شما ارتباط برقرار کند. کارفرما، شرایط کاری شما بررسی کرده و در نهایت متقاضی شغلی شما می‌گردد و ویزای کاری برای شما صادر می‌شود.

پس از ثبت درخواست ویزای کاری، کارفرما باید به اداره کار و مهاجرت امارات ثابت کند که به تخصص شما نیاز دارد و باید نیروی خارجی استخدام کند.

۲٫ ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر

این نوع ویزا به متقاضیان این فرصت را می‌دهد تا به امارات آمده و به صورت مستقیم در این کشور به جستجوی شغل و حرفه بپردازند. متأسفانه این نوع ویزا به ایرانیان داده نمی‌شود!

افراد با ویزای کاری جاب سیکر به مدت ۶ ماه تا ۱سال می‌توانند در امارات اقامت داشته باشند. در صورتیکه افراد در این مدت، بتوانند شغلی مناسب با تخصص و مهارتشان پیدا کنند، ویزای جستجوی کار آنها به ویزای کاری تبدیل می‌شود. پس به طور خلاصه می‌توان گفت، ویزای کاری در دو مدل صادر می‌شود که عبارتند از:

ویزای کاری JOB OFFER یا پیشنهاد شغلی ·       فرد باید یک کارفرما در امارت داشته باشد.

·       ویزا به صورت کوتاه ۱ تا ۲ ماه برای فرد صادر می‌شود.

·       پس از تایید مدت ویزا، تا ۵ سال قابل تمدید است.

·       به خانواده فرد نیز ویزا داده می‌شود.

 ویزای JOB SEEKER  یا جستجوی کار

« این ویزا به ایرانیان تعلق نمی‌گیرد!»

·       فرد در امارات کارفرما ندارد.

·       خودش مستقل در این کشور به جستجوی کار می‌پردازد.

·       ویزای ۶ ماه تا ۱ سال به فرد داده می‌شود.

هزینه ویزای کار در امارت برای ایرانیان چقدر است؟

همانطور که خودتان می‌دانید شما برای کار در خارج از کشور، باید برنامه‌ریزی کرده باشید و هزینه‌های حداقل زندگی در آنجا را بدانید و حتی پس‌انداز کرده باشید. اگر برای‌تان سوال است که، ویزای کار هزینه دارد یا نه و صورت پاسخ مثبت، هزینه ویزای کار چقدر است ؟ باید بگوییم، با توجه به تمام تحقیقاتی که ما انجام دادیم، متوجه شدیم، هزینه‌های ویزای کار در امارات عبارتند از:

 1. هزینه ویزای کار به صورت کلی، حدود ۲۸۷ دلار است.
 2. هزینه ثبت درخواست فوری، حدود ۱۰۰ درهم، در نظر گرفته شده‌است
 3. هزیه جریمه به ازای یک روز اقامت بیشتر از حد مجاز، ۲۰۰ درهم و به ازای هر روزی که به آن اضافه می‌شود، ۱۰۰ درهم باید پرداخت کنید.
حقوق یک کارگر ساده خارجی در دبی چقدر است ؟
طبق آمار، درآمد اروپایی‌ها در امارات بیشتر از آسیایی‌ها و آفریقایی‌هاست!

ساعات کاری در کشور امارات چقدر است؟

میزان حقوق در امارات نیز باتوجه به سن، تجربه و تخصص، مدرک تحصیلی‌ و شغلی که بابت آن انتخاب شده‌اید، متفاوت است. اما به طور معمول ساعات کاری در این کشور بیشتر از ۸ ساعت نیست و در ماه رمضان، ۲ ساعت در روز نیز کاسته می‌شود.

به طور کلی ساعت کاری در امارات به ۲ صورت است:

 • ۶ روز در هفته ۴۸ ساعت
 • ۵ روز در هفته ۴۰ ساعت
ساعت کاری در امارات
در کشور امارات به ازای ۵ ساعت کار، کارمندان ۱ ساعت زمان استراحت، نماز و نهار دارند.

استخدام کارگر ساده در دبی چگونه انجام می‌شود؟ میزان حقوق کارگر ساده در دبی چقدر است؟

کارگران مهاجر، افرادی خارجی هستند که اغلب از کشورهایی همچون نپال، سریلانکا، پاکستان، بنگلادش و سریلانکا به این کشور می‌آیند تا به عنوان کارگر ساده در دبی و امارات کار کنند. میزان حقوق کارگر ساده، بستگی زیادی به زمینه‌ی فعالیت آن فرد دارد. اما به طور کلی میانگین حقوق کارگر ساده حدود ۲۳۰۸ دلار است. البته باید بگوییم، حقوق کارگر ساده در دبی که در زمینه کار ساختمان کار می‌کنند، اندکی با شهرهای دیگر امارات، متفاوت است. در ادامه ما به حقوق ماهیانه کارگر ساده در امارت و شهرهای مشهور آن، اشاره خواهیم کرد:

نام شهر درآمد ماهانه به درهم درآمد کارگر ساده به پول ایرانی (تومان ایران)
شارجه ۱۲,۹۰۹ درهم قیمت درهم به ریال در هر زمان متفاوت است
اما این عدد در این لحظه حدود ۱۶ برابر حداقل حقوق در ایران است.
العین ۱۲,۷۳۹ درهم قیمت درهم به ریال در هر زمان متفاوت است
اما این عدد در این لحظه حدود ۱۶ برابر حداقل حقوق در ایران است.
ابوظبی ۸,۷۱ درهم قیمت درهم به ریال در هر زمان متفاوت است
اما این عدد در این لحظه حدود ۱۲ برابر حداقل حقوق در ایران است.
دبی ۶,۹۰۱ درهم قیمت درهم به ریال در هر زمان متفاوت است
اما این عدد در این لحظه حدود ۹ برابر حداقل حقوق در ایران است.

کار در دبی با جای خواب

از آنجاکه هزینه مسکن در دبی بسیار بالاست، کار در دبی با جای خواب، از جمله گزینه‌های بسیار محبوب در میان کارجویان است که بسیار مورد استقبال مهاجرین نیز قرار می‌گیرد. از جمله مشاغلی که فرد می‌تواند علاوه برکار در همان محل نیز بخوابد، کارهای خدماتی همچون کارگری در ساختمان، هتل‌ها، مراکز خدماتی، پرستاری، نگهداری از سالمندان و کودکان هستند.

معرفی سایت‌های کاریابی و استخدام کارگر در امارات (دبی، شارجه، العین و ابوظبی)

کاریابی از طریق سایت‌های  کاریابی از رایج‌ترین روش‌های یافتن شغل و استخدام شدن در همین ایران خودمان هم هست ! در امارات متحده عربی هم همین شرایط است. در ادامه مهم‌ترین سایت‌های کاریابی در امارات را به شما معرفی کرده‌ایم:

 • GulfTalent.com
 • Naukrigulf.com
 • Bayt.com

و اما در آخر

در این مقاله سعی کردیم شرایط کار در دبی را به زبان ساده با شما در میان بگذاریم. بنابراین اگر شما قصد دارید به عنوان یک کارگر ساده در این کشور پیشرفته‌ی خاورمیانه کار کنید، باز هم امکان آن وجود دارد. بنابراین ناامید نشوید و آینده‌تان را بسازید. نهایتاً اگر بخواهیم بگوییم حقوق کارگر ساده در دبی چقدر است، باید بگوییم به طور متوسط این عدد در امارات حدود ۱۰ هزار درهم در ماه است، که برای دبی کمی کمتر و حدود ۷ هزار درهم است.

در حال حاضر برای ایرانی‌ها، امکان کار در دبی تنها پس از دریافت اقامت امارات ممکن است، که روش‌های مختلفی برای دریافت اقامت امارات وجود دارد و مهمترین آن «ثبت شرکت در امارات» است. البته شرایط برای پزشکان متفاوت است که در مطالب دیگیری این موضوع را شرح خواهیم داد.

مطالعه گزارش مربوط به راهنمای جامع تجارت با امارات به شما پیشنهاد می‌شود.

مرکز مشاوره صادرات و واردات خدماتی پیرامون «استخدام کارگر در دبی» و «اعزام کارگر به دبی» ارائه نمی‌دهد. این مرکز صرفاً خدمات مشاوره‌ای در زمینه صادرات و واردات ارائه می‌دهد و پژوهش ،مطالعه و بازاریابی کسب و کار ما می‌باشد. این مطلب با عنوان «درآمد کارگر ساده در دبی» صرفاً به منظور افزایش آگاهی جامعه کارگری ارائه شده است.

منابع: salaryexplorer/ wagecentre

نوشته های مشابه

‫۸ دیدگاه ها

  1. دوست عزیز، ما در این مقاله اشاره مستقیمی به حقوق کارگر ساده در ایران نکرده ایم. اما به طور غیرمستقیم با بیان این که در دبی چند برابر ایران میگیرد به آن اشاره کرده ایم. در آن محاسبات هم حقوق کارگر ساده حدود ماهی ۱۱ میلیون تومان برآورد شده است. که شما اگر بیمه و سایر مزایا را در نظر بگیرید همین عدد است در ایران سال ۱۴۰۲ .

 1. این آمار شما یعنی درآمد کارگر ساده در دبی حدود ۴ برابر کارگر ساده در ایران حقوق میگیره. حالا هزینه های زندگی در دبی چقدره ؟ یعنی آخرش چیزی براش میمونه که بیاره ایران ؟

 2. آقا مگه فقط همینه ؟ همه چیزهای ایران و اماراتو مقایسه کنی اوضاع خرابه. خراب. تهران و دبی رو مقایسه ! چی شد این عربها این قدر از ما زدن جلو ! چی شد واقعاً ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا