اخبار

تسهیلات ۵۰۰ میلیاردی صادرکنندگان زعفران

کمک بانک کشاورزی به تثبیت قیمت زعفران با پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به صادرکنندگان زعفران

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: این بانک با پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به صادرکنندگان زعفران، به تثبیت قیمت زعفران کمک می‌کند تا قیمت این محصول افت نکند.

تثبیت قیمت زغفران

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، روح الله خدارحمی اظهار کرد: انتظار می‌رود اعطای این تسهیلات بتواند تشویقی برای کشاورزان زعفران کار باشد تا محصول خود را با قیمت بهتری بفروشند و متضرر نشوند.

وی افزود: اکنون فصل برداشت زعفران است و تلاش یک فصل کشاورزان به بازار می‌آید، باید مراقبت شود قیمت این محصول افت نکند و حاصل دسترنج آنها از بین نرود.

برای مشاهده گزارش های مرکز مشاوره صادرات و واردات درباره صادرات زعفران کلیک کنید.

پرداخت تسهیلات به کشاورزان

مدیرعامل بانک کشاورزی ادامه افزود: امسال در فصل زراعی جدید برنامه ریزی خوبی درباره کشت انجام شده و پیش بینی شده با پرداخت تسهیلات از اجرای الگوی کشت پشتیبانی شود و تسهیلات ارزانی برای خرید ارزان کود پرداخت کنیم که به زودی انجام خواهد شد و مصوبه آن در حال تنظیم و تصویب در هیئت دولت است.

خدارحمی ابراز امیدواری کرد، در فصل زراعی جدید، کشاورزان الگوی کشت را بهتر اجرا کنند و محصولات متناسب با برنامه وزارت جهاد و کشاورزی کشت شود تا از مازاد برخی محصولات در بازار جلوگیری به عمل آید.

وی درباره خرید گندم امسال کشاورزان نیز گفت: امسال یک سال استثنایی برای خرید گندم کشاورزان است و در همه استان‌ها پول گندم به روز و به موقع پرداخت شد و شرکت بازرگانی هم با کمک نظام بانکی توانست به تعهداتش عمل کند.

پیامد های کرونا در کشاورزی ایران

مدیرعامل بانک کشاورزی یادآور شد: پیامدهای منفی کرونا در همه بخش‌ها به ویژه در جامعه کشاورزی کشور مشهود است و تلاش می‌شود به رسته‌هایی از کشاورزان که از کرونا آسیب دیده اند، مانند مرغداران گوشتی برای پرداخت اقساط شأن مهلت داده شود و تسهیلات هم به آنها پرداخت خواهد شد.

خدارحمی گفت: امسال تلاش می‌شود برای تقسیط مجدد بدهی‌های کشاورزان کمک کنیم به این شیوه که چنانچه قسطی در سر رسید,، امکان پرداخت نداشت، با گرفتن ۱۰ تا ۲۰ درصد و در موارد تولیدی ۷.۵ درصد از بدهی، بقیه بدهی را به سال آینده موکول کنیم تا کشاورزان و تولیدکنندگان بتوانند بر مشکلات کمبود فروش غلبه کنند.

برای مشاهده گزارش های صادراتی و وارداتی بخش کشاورزی به منوی اصلی سایتا، قسمت گزارش ها مراجعه کنید. برای مثال از همینجا با کلیک بر روی شناسایی بازار های دست نخورده برای سیب زمینی تازه میتوانید گزارش آن را مشاهده نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا