اخبار

صدور مجوز ۳۰ روزه برای سرمایه گذاری در تولید

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان از صدور مجوز زود هنگام برای سرمایه گذاران حوزه تولید خبر داد.

صدور مجوز زودهنگام برای سرمایه گذاری در حوزه تولید

بندرعباس- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با نامگذاری سال جاری به نام جهش تولید گفت: سرمایه‌گذارانی که قصد سرمایه‌ گذاری درحوزه تولید در استان داشته باشند در مدت ۳۰ روز برای آن‌ها مجوز صادر می‌کنیم.

ایرج حیدری روز چهارشنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و شورای ساماندهی مبادلات مرزی هرمزگان در شهرستان بندرلنگه افزود: دستگاه‌های حاکمیتی استان از دستگاه قضایی گرفته تا اجرایی، نظامی و انتظامی در کنار سرمایه گذار هستند.
وی بیان داشت: فرمانداران نیز باید به سرمایه‌ گذاری ومدیریت اجرایی فعالیت دهند و ما آمادگی کامل در حمایت از سرمایه‌گذاران را داریم.

ظرفیت های اقتصادی و تولیدی بندرلنگه و سهم مردم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی و تولیدی شهرستان بندرلنگه گفت: این شایسته بندرلنگه نیست که با این همه ظرفیت دارای این همه مشکلات باشد ما انتظار داریم نگاه ویژه‌ای به این بندرقدیمی شود.
وی خاطرنشان کرد: ترانزیت که از بندرلنگه به کشورهای آسیای میانه صورت می‌گیرد، یک افتخار است اما باید منافع آن هم در اختیار مردم این منطقه قرار گیرد.
حیدری گفت: از رییس سازمان بنادر و دریانوردی کشور و همچنین مدیرکل بنادر هرمزگان انتظار داریم منافعی را برای شهرستان بندرلنگه تعریف کنند و باید مردم این شهر از خدمات اجتماعی این سازمان منتفع شوند.

تدوین برنامه عملیاتی برای افزایش صادرات غیرنفتی درهرمزگان ضروری است

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان گفت: تدوین یک برنامه عملیاتی برای افزایش میزان صادرات غیرنفتی دراستان یک امر ضروری است که باید مورد توجه مدیران و صادرکنندگان قرار گیرد.

نقش کیفیت تولید و تولیدکنندگان در صادرات غیرنفتی

خلیل قاسمی با تاکید برتقویت امر تولید و افزایش کیفیت محصولات کشاورزی و صنعتی ادامه داد: برای حضور پررنگ دربازارهای جهانی توجه به افزایش کیفیت تولید داخل بسیار امر مهمی بشمار می‌آید وحمایت از تولید کنندگان و رفع موانع آنان می‌تواند نقش مهمی در صادرات آن داشته باشد.
وی با بیان اینکه توجه به صادرات غیرنفتی درآمدزایی و پیشبرد در بندرلنگه نیز به سمت توسعه مهم است، گفت: توسعه صادرات غیرنفتی در ایجاد اشتغال این شهرستان  می‌تواند نقشی موثری داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا