اخبار

مبادله تجاری ایران و ارمنستان یک میلیارد دلار افزایش یافت

ایجاد منطقه آزاد در مرزهای همجوار کارساز شد

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان در گفت و گویی بیان کرد : که تجارت ایران و ارمنستان طی سال های گذشته تا ۵۰۰ میلیون دلار نوسان داشته است و به زودی منطقه آزاد مقری در ارمنستان در جوار منطقه آزاد ارس در ایران راه اندازی می شود که می تواند حجم مبادلات دو کشور را افزایش دهد.

مبادله تجاری ایران و ارمنستان

وی افزود: این همجواری شرایطی آزادانه تری را برای هر دو کشور جهت بهبود مبادلات فراهم می کند و می تواند در کمتر از یکسال تجارت دو کشور را به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار افزایش دهد.ارمنستان

به گفته رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان، صادرات و واردات در دو کشور باید تعادل داشته باشد زیرا در صورت افزایش صادرات و ایجاد ممنوعیت های وارداتی در میان مدت تجارت دو کشور را با موانع مواجه می کند.

در ادامه هرویک یاریجانیان گفت: عادل در عرضه و تقاضا میل به افزایش تجارت را ایجاد می کند،  در خردادماه، سه نمایشگاه تخصصی برگزار خواهد شد که این شرایط می تواند رویکردی جدید در برنامه ریزی های آینده به دنبال داشته باشد.

برگزاری نمایشگاه یکی از راه کارهایی است که در دهه های گذشته برای معرفی کالا و محصولات در کشورهای مختلف به کار می رفته تا تجار و فعالان اقتصادی در فضایی مناسب بتوانند با یکدیگر ارتباط لازم را برقرار و برای تامین نیازهای خود اقدام به خرید کالا و محصولات عرضه شده کنند.

اظهارات عضو کمیته رویدادهای خارجی در راستای برگزاری نمایشگاه

حسن مرتجی عضو کمیته ی رویداد های خارجی در گفت و گویی اظهارداشت: یکی از مسیرهای راهیابی به بازارهای کشورهای مختلف، برگزاری و شرکت در نمایشگاه ها است و بازار اوراسیا به دلیل قرارگیری در منطقه و نزدیکی آن به ایران از مهمترین فضاهای تجاری محسوب می شود و نمایشگاه، شکلی از بازاریابی است که تجار را در کنار هم قرار می دهد.

به گفته ی وی، توسعه ی صادارت ایران باعث افزایش امید به زندگی، رونق کسب و کار و ارتقا سطح کیفی کالا در جامعه ایرانی می شود.

حسن مرتجی در آخر خاطر نشان کرد: ارمنستان خواستار جایگزینی برخی اقلام از سوی ایران شده و در حال حاضر که این بازار برای کشور ما فراهم است با برگزاری نمایشگاه های مختلف می توانیم کالا و خدمات را معرفی و عرضه کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا