اخبار

صادرات پیاز و سیب زمینی از زنجان میسر شد

فراهم شدن امکان صادرات محصولات کشاورزی مانند پیاز و سیب زمینی در زنجان

صادرات پیاز و سیب زمینی کشاورزان زنجانی

یه گزارش ایرنا به نقل ار رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، در حال حاضر زمینه برای صادرات محصول پیاز و سیب زمینی از این استان فراهم شده است و کشاورزان مشکلی در این خصوص ندارند.

جواد تاراسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: ظرفیت صادراتی بسیار مناسبی برای سیب زمینی و پیاز از زنجان وجود دارد در زمینه صادرات این محصولات از طرف ایران آزاد بوده و مشکلی در این خصوص نیست.

تاراسی بر میزان تولید پیاز در سال زراعی جاری توسط کشاورزان استان زنجان که به حدود ۱۶۰ هزار تن رسیده است تاکید کرد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: در حال حاضر ۱۰۰ درصد این محصول برداشت و به تدریج در حال عرضه در بازار مصرف است.
تاراسی یادآوری کرد: با برداشت پیاز در استان‌های جنوبی کشور در آینده نزدیک حجم عرضه پیاز افزایش و شرایط برای توسعه صادرات مهیاتر خواهد شد.

علت کاهش قیمت سیب زمینی چیست؟

به گفته وی، کشور عراق یکی از بازارهای صادراتی اصلی، واردات سیب زمینی را ممنوع کرده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: با محدودیت ایجاد شده توسط این کشور برای صادرات به عراق و موضوعات مرتبط دیگر موجب کاهش قیمت سیب زمینی در بازار شده است.
تاراسی ابراز امیدواری کرد، با برنامه های حمایتی ابلاغی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و اعمال مشوق های صادراتی قیمت سیب زمینی در بازار اصلاح و موجب حفظ منافع کشاورزان شود.

مرکز مشاوره صادرات و واردات irexportex  گزارش هایی را برای محصولات کشاورزی آماده کرده است. برای مشاهده این گزارش ها میتوانید از منوی اصلی به بخش گزارش ها بروید و دسته بندی های متنوع گزارش های صادراتی و وارداتی irexportex را ببینید و یا برای مشاهده گزارش های مربوط به محصولات کشاورزی از همینجا مستقیما به این بخش وارد شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا